top of page
אזכורים בעיתונות לעבודתנו בשנים האחרונות:
קבוצת המשקיעים שנהנתה מהנפקה בנאסד"ק 3 שנים אחרי הנפקה קודמת בשבדיה

19.11.20

מנכ"ל חברת השירותים לחברות לוטו ממשלתיות, מוטי מלול: "המעבר של הלוטו לאינטרנט חוצה מגזרים" • בין בעלי המניות הנוספים: ברק מטלון דירקטור באספייר ואהרון ארן מעולם הפרסום.

לכתבה המלאה...

עסקה ראשונה לאורי יוגב: קרן אלומה רוכשת את מגדלי תקשורת סלולרית בכ-50 מיליון שקל

מגדלי תקשורת עוסקת בתכנון ותפעול של אתרים לתקשורת אלחוטית, המושכרים לחברות הסלולר ■ החברה מחזיקה כיום בכ-65 אתרי תקשורת, והיא פועלת להפוך לשחקן מרכזי גם בטכנולוגיית תקשורת סלולר דור 5.

קרן פימי רוכשת את חברת התרופות רפא לפי שווי חברה של 700 מיליון שקל

28.10.20

העסקה, בהיקף 181 מיליון דולר, היא מהגדולות שביצעה פימי בשנים האחרונות • באחרונה מימשה הקרן ברווח גדול חלק מהפעילות שרכשה מידי טבע.

לכתבה המלאה...

לאומי פרטנרס במו"מ לרכישת עד 20% מתדביק שמתאוששת בקורונה

13.9.20

זרוע ההשקעות של בנק לאומי מנהלת בדיקת נאותות של יצרנית היריעות והאריזות לתחומי המזון והפרמצבטיקה - ענף שדווקא משגשג במשבר הנוכחי. 

לכתבה המלאה...

גיבוי איתן הצטרפה לבורסה: "המטרה להפוך לגוף מוביל במימון חוץ-בנקאי"

18.4.19

חברת מימון חוץ-בנקאי נוספת נכנסה לבורסה בת"א, "גיבוי איתן" של האחים אריאל ואביטל פרדו • עם פעילות שצומחת בקצב דו-ספרתי ומנכ"ל שהיה בכיר במערכת הבנקאית, אומרים השניים בראיון ל"גלובס": "הבנקים שמחים לממן אותנו בתחומים שהם לא יודעים או לא מעוניינים לעסוק בהם"

לכתבה המלאה...

בדרך לבורסה: חברת האנרגיה המתחדשת דוראל שוב מקדמת הנפקה לפי שווי של 550-500 מיליון שקל

27.2.20

דוראל נחשבת לאחת החברות המובילות בענף הצומח, ובולטת בין היתר בזכות שיתוף הפעולה הפורה עם המגזר הקיבוצי • הכנסותיה השנתיות מוערכות בכ-100 מיליון שקל, עם רווחיות של כ-15%-11%• מלבד הפרויקטים הקיימים, הגיוס נועד לסייע לדוראל להוציא לפועל תוכניות להתרחבות משמעותית 

 לכתבה המלאה...

איך הגיעה תחנת הכוח בבאר טוביה לשווי של 800 מ' ש' בלי אף חוזה?

3.2.20

מיזם החשמל הפרטי הצליח גם להשיג מימון בנקאי בהיקף 1.6 מיליארד שקל לצורך הקמת הפרויקט • כיצד זה קורה? ה"סוד" טמון ב"תעריף הזמינות" עם המדינה, שמסדר ל-IPM הכנסה של 240 מיליון שקל בשנה, וצפוי לסייע לעוד מיזמים פרטיים בתחום     לכתבה המלאה...

תאגידי כוח האדם לכחלון: "משרדי הממשלה נחלו כישלון חרוץ בהבאת עובדים זרים"

17.09.18

בהתאחדות תאגידי כוח האדם הזר לענף הבנייה מאיימים בפניה למבקר המדינה וטוענים: "הממשלה לא מממשת את הבטחותיה. מחירי הדיור לא יירדו בלי מלאי מספק של עובדים בענף" ■ רשות האוכלוסין: "הטענות ממוחזרות. 1,000 עובדים סינים ממתינים"   לכתבה המלאה...

האם כך יורידו את מחירי הדיור?

6.9.18

למרות ההיטל על העסקת עובדים זרים בענף הבניין מספרם רק עולה. לפי עבודה כלכלית שהוכנה עבור התאחדות מעסיקי כוח אדם זר לבניין עולה כי המיסוי מתגלגל על הרוכשים וכי אם יבוטל מחירי הדיור עשויים לרדת ב2%-4%. לכתבה המלאה בערוץ 2...

חדשות.png
הנהלת חברת רני צים פתחה הבוקר את המסחר לרגל הנפקת מניות החברה בבורסה

רני צים: "אני משוכנע שהבורסה תהווה נדבך משמעותי גם בצמיחתה ובהשבחת ערכה של חברת צים מרכזי קניות, ואנו נציף ערך רב למשקיעינו בשנים הקרובות"

בלעדי ל"כלכליסט" - הנפקה סולארית ראשונה: דוראל בדרך לבורסה

סולארית דוראל נערכת להנפקה ראשונה שבה תנסה לגייס 150 מיליון שקל במניות ובאג"ח לפי שווי של 150 מיליון שקל. שוקלת הכנסת שותף לחברה

הישראלית הראשונה בבורסת שטוקהולם: אספייר גלובל מרעננה.

11.07.17

חברת הגיימיג גייסה 38.8 מיליון דולר תמורת כ-11 מיליון מניות לפי שווי שוק של 155 מיליון דולר; אספייר נוסדה ב-2005 והיא מספקת מערכות ושירותי iGaming עבור מפעילי אתרי הימורים באינטרנט

header_logo_calcalist.gif
השוק נפתח: משרד הבריאות העניק רישיון ל-40 חוות לגידול קנאביס רפואי

על רקע חוק אי-ההפללה וההמלצות להקל על תנאי השימוש של החולים הזכאים, הוכפל פי שישה מספר הרשיונות לגידול הסם לצרכים רפואיים: "בשורה של ממש לחקלאים ולאזרחים". השר ליצמן תמך לאחרונה בייצוא קנאביס לחו"ל.

אקזיט הגיימינג השוודי של פיני זהבי ואלי עזור

המצטרפת החדשה למועדון החברות הציבוריות הנסחרות בעולם היא חברת הגיימינג Aspire Global, שהשלימה היום הנפקה בשבדיה. הבורסה שבה הונפקה אספייר היא First North - בורסת המשנה של הבורסות הסקנדינביות, הנמצאות בבעלות של בורסת נאסד"ק, ומיועדת לחברות צמיחה.

BBB רוכשת את רשת ההמבורגרים מוזס ב-35 מיליון שקל

לאחר שמצד מוזס הכחישו במשך חודשים ארוכים את דבר המו"מ, נחתמה העסקה במסגרתה היא נרכשת על ידי BBB. בכוונת החברה להמשיך לתחזק את שני המותגים. העסקה כוללת את 11 סניפי רשת מוזס, 6 מהם בבעלותה ו-5 בזכיינות. המו"מ בין הצדדים נמשך חודשים ארוכים .

אופל בלאנס ממזגת לתוכה את מירסני ואינווסנט תמורת הקצאת מניות

אופל בלאנס (211.8↑0%)  המתמחה במתן שירותים פיננסיים מגוונים ומתמקדת בתחום ניכיון הצ’קים מודיעה כי בכוונתה למזג לתוכה את שתי החברות הפרטיות (בבעלות אותם בעלי שליטה של אופל בלאנס) – מירסני ואינווסטנט. הראשונה פועלת מראשון לציון ולה 20 שנות וותק ואילו אינווסטנט פועלת בחולון ולה 13 שנות וותק ולשתיהן תחום פעילות זהה לזה של אופל בלאנס.

בית המשפט הכריע: אקסטרא פלסטיק תימכר לתדביק תמורת 23 מיליון שקל

ההתמחרות על אקסטרא פלסטיק נמשכה עד הרגע האחרון - כשבסופו של יום החליט בית המשפט לאשר את מכירת מפעל הפלסטיק משדרות לחברת תדביק תמורת 23 מיליון שקל. כך עולה מהחלטת בית המשפט שפורסמה היום (ב') על ידי החברה.

ערוץ 10 ניצל: נחתם ההסכם להעברת הערוץ לקבוצת RGE

ערוץ 10 ניצל סופית: בעלי המניות של ערוץ 10, יוסי מימן וארנון מילצ'ן, חתמו על הסכם העברת השליטה בערוץ לקבוצת RGE של אביב גלעדי, משפחת רקנאטי ולן בלווטניק. בנוסף, היום (ג') בשעות אחר-הצהריים הושגו הבנות עם בנק לאומי, שיעניק מימון לעסקה.

הממונה על ההגבלים אישר את מכירת "מעריב" ו"מקור ראשון"

הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה, אישר היום (ד') את מכירת העיתון "מקור ראשון" ואתר האינטרנט NRG ל"ישראל היום" ואת מכירת העיתון "מעריב" לקבוצת "ג'רוזלם פוסט".

בתום בדיקה שנערכה ברשות ההגבלים העסקיים, בראשות גילה, לא נמצא כל בסיס לחששות שמצדיקים התנגדויות במסגרת חוק ההגבלים העסקיים.

אופל בלאנס ממזגת לתוכה את מירסני ואינווסנט תמורת הקצאת מניות

אופל בלאנס (211.8↑0%)  המתמחה במתן שירותים פיננסיים מגוונים ומתמקדת בתחום ניכיון הצ’קים מודיעה כי בכוונתה למזג לתוכה את שתי החברות הפרטיות (בבעלות אותם בעלי שליטה של אופל בלאנס) – מירסני ואינווסטנט. הראשונה פועלת מראשון לציון ולה 20 שנות וותק ואילו אינווסטנט פועלת בחולון ולה 13 שנות וותק ולשתיהן תחום פעילות זהה לזה של אופל בלאנס.

dvtel נמכרה ב־92 מיליון דולר

חברת מערכות האבטחה הישראלית-אמריקאית דיביטל 

נמכרה בשבוע שעבר תמורת 92 מיליון דולר לחברת ציוד האבטחה Flir (פליר), כך נודע ל"כלכליסט". דיביטל היא חברה אמריקאית, אך מייסדיה, הנהלתה ועובדי המו"פ שלה הם ישראלים. היא נוסדה על ידי ירון איתן בניו ג'רזי ב־2002, מנוהלת על ידי הישראלי יואב שטרן ומרכז הפיתוח שלה ממוקם בראש העין ומועסקים בו 65 עובדים.
 

ניאופרם רוכשת את יצרנית חיתולי בייביסיטר

22 שנים אחרי שהקימו את חברת DPL, יצרנית חיתולי בייביסיטר, עינב אדיב-ברר וערן אדיב מוכרים את השליטה (80%) בחברה לקבוצת ניאופרם של מיכל ודוד פורר, לפי שווי של 100 מיליון שקל.

גולן עינת השלים את רכישת מלוא השליטה בארומה תל-אביב

חברת G.E.G, שבבעלות גולן עינת, רכשה את 25% הנותרים ברשת ארומה תל-אביב ממייסד החברה סהר שפע, ובכך הפך עינת להיות בעל השליטה המלאה בחברה. העסקה בוצעה לפי שווי של כ-60 מיליון שקל.

עסקת ענק לאינטרנט הישראלי: בזק מוכרת את יד2 לאקסל שפרינגר תמורת 788 מ' ש'

אקזיט ענק לחברת התקשורת בזק  מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ'. בזק, המנוהלת ע"י סטלה הנדלר סיכמה באמצעות חברה הבת וואלה!, המנוהלת ע"י אילן ישועה, על מכירת אתר הלוחות יד2 שבבעלותה המלאה של וואלה! לידי מו"ל העיתונות הגרמני אקסל שפרינגר דיגיטל (Axel Springer Digital) תקשורת, שמחזיקה בין השאר בעיתון בילד, תמורת 787.5 מיליון שקל (כולל התאמות מחיר של 18.8 מיליון שקל).

אנלייט ממשיכה להתרחב באיטליה: השלימה רכישת שני מתקנים פוטו וולטאיים בהספק כולל של כ- 2 מגה וואט

אנלייט (76.3↑2.83%)  אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום, השלימה עסקה נוספת באיטליה, הכוללת שני מתקנים פוטו וולטאיים במחוז פוליה שבדרום איטליה, בעלי הספק מותקן כולל של כ-2 מגה-וואט.

דלק ממשיכה לממש: מוכרת חלקה באורפק ב-13 מיליון ד'

קבוצת דלק , הנמצאת בשליטת יצחק תשובה, ממשיכה לממש אחזקות כחלק מאסטרטגיית ההתמקדות בפיתוח נכסי גז ונפט ויציאה מנכסים שאינם בליבה זו. דלק תמכור את מלוא אחזקתה (12.75%) באורפק.

האקזיט של מושב רם-און: קרן פימי רוכשת 65% מפעילות פולירם ב-347 מיליון שקל

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רוכשת את השליטה בחברה ציבורית נוספת. פימי חתמה על הסכם עם מושב רם-און לפיו תוקם חברה חדשה שתהיה בשליטת פימי (65%) וחברת פולירם (35%). החברה החדשה תרכוש את כל פעילותה של פולירם הציבורית ואת כל נכסיה והתחייבויותיה, כולל חוב בנקאי של 70 מיליון שקל ולמעט הנדל"ן, תמורת 347 מיליון שקל.

יצחק מנור במירוץ לאולימפיה נדל"ן שבהליכי פירוק

איש העסקים יצחק מנור, מבעלי אי.די.בי החזקות ויו"ר חברת דוד לובינסקי יבואנית פיז'ו וסיטרואן, נמצא במגעים עם שותפים אחרים לרכישת חלקה של חברת אולימפיההחזקות בחברה־הבת אולימפיה ייזום, כך נודע ל"כלכליסט".

חשיפת "גלובס": מונסנטו רוכשת את פעילות רוסטה גרין

כפי שנחשף ב"גלובס" ביום חמישי האחרון, רוסטה גרין, שפיתחה טכנולוגיה מתחום ה-microRNA להשבחת זרעים, חתמה עם תאגיד הזרעים האמריקאי מונסנטו על הסכם, לפיו מונסנטו ירכוש את נכסי החברה תמורת 35 מיליון דולר וייטול את רוב התחייבויות החברה.

בקשה לייצוגית על מניות פלג ניא

כור מתכת שילמה לבעלי המניות מן הציבור בחברת פלג ניא מחיר נמוך משמעותית מהשווי ההוגן שלהם. כך טוענים (13.11.14) שניים מבעלי המניות, שאול ומרדכי מוסאי, בבקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 1.75 מיליון שקל נגד כור מתכת.

אבי כץ ורשת קופיקס בדרך לבורסה: במגעים למיזוג עם השלד הבורסאי אגרי

רשת הקפה המוזלת קופיקס המנוהלת על ידי אבי כץ וגיל אונגר רוצים להגיע לבורסה. השניים מתכננים ליצוק את הפעילות אשר מונה למעלה מ-70 סניפים אל תוך השלד הבורסאי {אגרי}. מניות החברה נמצאות כעת בהפסקת מסחר לקראת פרסום מידע מהותי. 

הנפקת מיינסטרים-פנינסולה הסתיימה בביקוש יתר של 175%

חברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה בדרך לבורסה בתל-אביב. הערב (ד') השלימה מיינסטרים/פנינסולה הנפקה מוצלחת לציבור. ההנפקה אותה הובילה ברק קפיטל חיתום זכתה לביקוש יתר של 175% אחוז. הצדדים צפויים להשלים את עסקת המיזוג בתחילת השבוע הבא ולאחר מכן ישונה שמה של מיינסטרים החזקות לפנינסולה פיננסים.

bottom of page